Başvuruya ilişkin önemli hususlar:

Farabi Değişim Programı başvuru dönemi internet sayfası ve afişler aracılığıyla öğrencilere duyurulacaktır.

Öğrencilerin başvuru belgelerini başvuru dönemi içerisinde Bölüm Farabi Koordinatörlüğü’ne teslim etmeleri gerekmektedir. Üniversitemiz için Farabi Değişim Programı Bölüm Koordinatörleri web sayfasının Koordinatörler bölümünden kontrol edilebilir.

Başvuru için gerekli koşulları sağlayan öğrencilerin Aday Öğrenci Başvuru Formu’nu doldurması ve bu formda belirtilen diğer dokümanlarla birlikte bu formu Bölüm Farabi Koordinatörü’ne teslim etmesi gerekmektedir. Aday Öğrenci Başvuru Formu’na Belgeler bölümünden ulaşılabilir.

Üniversitemizden ön kabul alan öğrenciler internet sayfasından ilan edilecek ve belgeleri gitmek istedikleri üniversitelere gönderilecektir. Gidilecek üniversitenin kabulü ile öğrenciler Farabi Değişim Programı’ndan yararlanma hakkı elde etmiş olacaklardır.

Gidilecek yükseköğretim kurumundan olumlu yanıt alan öğrenciler internet sayfasından ilan edilecektir. Bu öğrencilerin kendilerine verilen süre içerisinde gidilecek yükseköğretim kurumu tarafından istenilen diğer belgeleri üniversitemiz Farabi Kurum Koordinatörlüğüne teslim etmesi gerekmektedir. Kabul sonrası ve değişim programı tamamlandığında teslim edilmesi gereken belgeler bu web sayfasının Belgeler bölümünde yer almaktadır.     

Başvuru adımları hakkında bilgi edinmek için lütfen tıklaynız.